Faq

Wiemy, że z pewnością macie Państwo wiele pytań i wątpliwości. Otrzymujemy zapytania dotyczące cen inwestycji, możliwości wykończenia, standardów, lokalizacji i możliwości finansowania oraz wiele innych pytań.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Stan deweloperski, to wykończenie budynku mieszkalnego oraz apartamentów, według naszego ustalonego standardu deweloperskiego. W zakładce Standard Deweloperski, znajdziecie Państwo wszelkie informacje na temat wykończenia naszej inwestycji.

Stan deweloperski, to wykończenie budynku mieszkalnego oraz apartamentów, według naszego ustalonego standardu deweloperskiego. Po więcej informacji, zapraszamy na naszą stronę WWW: ulicasrebrna.pl. W zakładce Standard Deweloperski, znajdziecie Państwo wszelkie informacje na temat wykończenia naszej inwestycji.

Nasza inwestycja posiada dwa typy apartamentów:

  • Typ A – apartament na parterze o powierzchni użytkowej 60m2 z ogrodem o powierzchni 140m2.
  • Typ B – rozkładowe mieszkanie na piętrze o powierzchni 87m2 z dwoma balkonami po obu stronach apartamentu. Lokum posiada również przynależące do niego poddasze z osobnym wejściem, które można zaaranżować jako sypialnię, pokój dla dzieci, bądź biuro.

Obowiązującym dokumentem, jest Umowa Deweloperska, którą podpisują Państwo z naszą firmą.

Zdolność kredytową najlepiej sprawdzić przed decyzją zakupu mieszkania, ponieważ doświadczony Doradca Kredytowy, zapozna Państwa z możliwościami kredytowania oraz wysokością kredytu, jaką powinni Państwo przeznaczyć na zakup nieruchomości. Doradca powie Państwu również ile wkładu własnego powinni Państwo posiadać.

Umowa Deweloperska, jest to rodzaj umowy, którą podpisujecie Państwo z naszą firmą, w przypadku decyzji o zakupie nieruchomości. Taka umowa dotyczy bezpośredniego zakupu nieruchomości, które są jeszcze w budowie. Umowa Deweloperska, to dokument wiążący Kupującego i Sprzedającego. Deweloper w umowie zobowiązuje się do podpisania umowy ostatecznej (Umowa przeniesienia własności na Kupującego) oraz do wybudowania nieruchomości. Umowa Deweloperska jest podpisywana między dwiema stronami u Notariusza i jest zobowiązującym dokumentem prawnym.

Podpisanie Umowy Deweloperskiej związane jest z wizytą w Kancelarii Notarialnej i opłaceniem procedur, związanych z podpisaniem Umowy u Notariusza. Koszty w całości ponosi Kupujący.

Podpisanie Umowy Deweloperskiej związane jest z wizytą w Kancelarii Notarialnej i opłaceniem procedur, związanych z podpisaniem Umowy u Notariusza. Koszty umowy deweloperskiej po połowie ponoszą deweloper oraz Kupujący. Koszty umowy przenoszącej własność w całości ponosi Kupujący.

Nie. Jedynym kosztem związanym z podpisaniem Umowy Deweloperskiej, są procedury notarialne, które w całości pokrywa kupujący.

W takim wypadku postaramy się, aby każda ze stron była zadowolona. W przypadku odmowy Państwu kredytu przez bank, mają Państwo prawo odstąpić od Umowy Deweloperskiej. W przypadku nieotrzymania przez Państwa kredytu hipotecznego, będą Państwo zobowiązani do poniesienia kosztów związanych z procedurami w Kancelarii Notarialnej, które są w całości opłacane przez Kupującego.

Nie. Podana w Umowie cena inwestycji, jest kwotą ostateczną i nie ulegnie zmianie. Podpisanie Umowy z Państwem, to również ustalenie pewnych standardów bezpieczeństwa dla Państwa. Cena apartamentu może ulec zmianie tylko w jednym przypadku, o którym mówi Ustawa Nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu rodzinnego tj. w przypadku zmiany stawki VAT.

Podana w Umowie Deweloperskiej powierzchnia apartamentu może ulec zmianie, jednak nie więcej niż o 3%. Zmiany mogą wynikać z procesu budowlanego np. grubości tynków.

Kupujący staje się właścicielem apartamentu z wyodrębnioną Księgą Wieczystą oraz współwłaścicielem Księgi wieczystej działki zabudowanej budynkiem.

Ceny podane w cenniku są cenami brutto. Zawierają 8% podatku VAT.

Tak. Wszystkie nasze inwestycje realizujemy zgodnie z obowiązującym prawem oraz Ustawą Deweloperską.

Kupujący podpisuje z Deweloperem umowę rezerwacyjną na 30 dni. Okres ten w większości przypadków jest wystarczający do uzyskania umowy z bankiem na kredyt hipoteczny. Kupujący wpłaca zaliczkę w wysokości 10000zł. W przypadku rozwiązania umowy, zaliczka w całości jest zwracana kupującemu.

Wpłaty za mieszkanie następują zgodnie z harmonogramem inwestycji – po każdym zakończonym etapie.

Tak. Każdy apartament posiada Księgę Wieczystą.

Współpracujemy z najlepszymi ekspertami kredytowymi na rynku, dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc Państwu w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Doradcy są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00.

W przypadku chęci spotkania w innych godzinach, bądź w sobotę lub niedzielę prosimy o kontakt telefoniczny.

Ostateczne przekazanie mieszkania i kluczy kupującemu, następuje jeszcze przed podpisaniem z naszą firmą umowy ostatecznej. Podczas odbioru mieszkania mają Państwo możliwość sprawdzenia lokalu, zgodnie z ustalonym standardem.

Termin zakończenia 1 etapu budowy (Budynki 1-2) to IV kwartał 2020 roku.

Termin zakończenia 2 etapu budowy (Budynki 3-4, 5-6, 78) to II kwartał 2021 roku.

 

Nie. Powierzchnia własna każdego balkonu, to odrębna przestrzeń, którą otrzymują Państwo wraz z apartamentem.

Tak. Każdy apartament posiada dwa miejsca postojowe.

Nasze apartamenty wyposażone są w gazowe piece kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania połączone z wewnętrzną instalacją ogrzewania podłogowego.

Tak. Podstawowym rodzajem ogrzewania, jest ogrzewanie gazowe.

Apartamenty ocieplone są 15 cm warstwą styropianu na elewacji zewnętrznej.

Szczegółowe informacje na temat ocieplenia znajdą Państwo w standardzie deweloperskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *